II Suita Narodów Europy

II Suita Narodów Europy

Po ogromnym sukcesie I edycji Suity Narodów Europy z przyjemnością zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie jakim jest II Suita Narodów Europy, która odbędzie się podczas Gali Finałowej III EFAM w dniu 10.11.2019 o godzinie 20:00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Boss ul. Żwanowiecka 20 w Warszawie.

Utwór napisany przez sześciu kompozytorów z różnych krajów Europy. Utwór „Suita Narodów Europy cz. 2”, ukierunkowany jest na ułatwienie polskiej publiczności kontaktu z nową muzyką oraz zapoznanie się z twórczością artystów zagranicznych, sprzyja to również prezentacji nowych polskich dzieł poza granicami Państwa, równocześnie zachęcając do współpracy z najmłodszym pokoleniem muzyków. Wyjątkowość tego dzieła polega na jego różnorodności i wkładu kompozytorów z różnych krajów europejskich. Powstająca druga część Suity to utwór wokalnoinstrumentalny o wielu warstwach.

Kombinacja instrumentów jest całkowicie dowolna. Taka różnorodność daje mnóstwo możliwości twórczych, jednocześnie zapewniając spójność wszystkich części.

Autorami dzieła są: Marcin KOPCZYŃSKI (Polska), Jonas JURKŪNAS Litwa), BALÁZS KECSKÉS D (Węgry), Victor VOJCIK (Białoruś), Eliska CÍLKOVÁ ( Czechy), Kirill VOLKOV (Rosja).